ikona phone
Sekretariat
telefony, e-mail
81 464-17-00
509 062 250
info@smczuby.pl
ikona clock
Godziny przyjęć
Poniedziałek
7.30 - 16.30
Wt, Śr, Czw.
7.30 - 14.30
ikona home
Siedziba
ul. Watykańska 6
20-538 Lublin

Zobacz nasz facebook

STREFA MIESZKAŃCA

Spółdzielnia Mieszkaniowa SM CzubyOsiedla pełne zieleni SM CzubyNowoczesne budownictwo SM CzubyEkologiczne place zabaw dla dzieci w SM Czuby

Pismo Urzędu Miasta Lublin – Wydział Ochrony Środowiska w sprawie czerwonych kartek za niewłaściwą segregację odpadów


Pismo Urzędu Miasta Lublin – Wydział Ochrony Środowiska OŚ-NK-I.7032.20.2023
w sprawie
czerwonych kartek za niewłaściwą segregację odpadów.

Od sześciu lat obowiązuje system segregacji odpadów komunalnych z podziałem na poszczególne frakcje odpadów. Zgodnie z przyjętymi zasadami, papier i tekturę należy wrzucać do niebieskiego pojemnika, szkło do zielonego, metale i tworzywa sztuczne do żółtego, odpady BIO do brązowego, zaś bioodpady stanowiące części roślin do oddzielnego pojemnika lub worka. Z kolei wszystkie pozostałe odpady nienadające się do segregacji do pojemnika na odpady zmieszane. Przepisy wskazują wyraźnie, że wszyscy mieszkańcy są zobowiązani do prowadzenia selektywnej zbiórki odpadów.

W celu poprawy jakości selektywnej zbiórki odpadów w Lublinie, Miasto wprowadza system czerwonych kartek, jako sposób informowania o niewłaściwym sposobie segregacji. Pracownicy firm odbierających odpady komunalne w przypadku stwierdzenia braku segregacji, będą naklejać na pojemniki czerwone naklejki. Kontenery, w których zostanie stwierdzona nieprawidłowa segregacja nie zostaną opróżnione w przewidzianym w harmonogramie odbioru odpadów dla danej frakcji dniu odbioru, lecz w najbliższym terminie odbioru odpadów zmieszanych. Kolejne uchybienia w segregacji mogą wiązać się z nałożeniem podwyższonej opłaty za odbiór odpadów za miesiąc lub miesiące, w których stwierdzono brak segregacji odpadów. W Lublinie jest to dwukrotność miesięcznej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Jednocześnie przypominamy, że w przypadku wątpliwości, do którego pojemnika powinien trafić dany odpad, można posłużyć się wyszukiwarką odpadów na stronie internetowej Urzędu Miasta Lublin – www.srodowisko.lublin.eu. Znajdują się tam również wszelkie informacje i zasady dotyczące selektywnej zbiórki odpadów.

>> Zobacz pismo

[accordion-themepoints]
<<wstecz
Top
Copyrigth © Spółdzielnia Mieszkaniowa "SM Czuby" w Lublinie