Przewodniczący zebrania przypomniał, że w materiałach przekazanych przedstawicielom na dzisiejsze zebranie umieszczony został „Regulamin Zebrania Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie , który będzie podstawą dzisiejszych obrad .
Ad.2
Przewodniczący zebrania poinformował, że do Zebrania Przedstawicieli skierowano poniżej przedstawione wnioski , które nie zostały umieszczone w porządku obrad:
1. Członka zamieszkałego w osiedlu „Ruta” skierowany w imieniu mieszkańców nieruchomości Watykańska 6,8,10 – skarga na kierownika Administracji osiedla z dnia 22.07.2008 r. .Skarga w/w jest bezprzedmiotowa , straciła swoją aktualność i nie została ujęta w porządku obrad Zebrania Przedstawicieli .Wszelkie spraw dotyczące modernizacji „oddymiaczy” w budynkach przy ulicy Watykańskiej zostały już rozstrzygnięte w postępowaniu wewnątrzs0półdzielczym w drodze uchwały nr 72/23/2008 Rady Nadzorczej SM „Czuby” w Lublinie z dnia 21.10.2008 r. – w tym miejscu w protokole umieszczono dane osobowe członków .
Przewodniczący zebrania przypomniał , że porządek obrad dzisiejszego zebrania wszyscy przedstawiciele wraz z materiałami otrzymali w określonym przez Statut terminie / w § 77 ust.1/. Doręczony on został za pośrednictwem pracowników Administracji Osiedla .
Pozostali członkowie zostali powiadomieni o terminie i porządku obrad zebrania poprzez ogłoszenia wywieszone na klatkach schodowych, biurze Spółdzielni , w biurach administracji osiedli i na tablicach ogłoszeń w osiedlach.
1. Otwarcie obrad, wybór Prezydium.
2. Przyjęcie porządku obrad.
3. Wybór Komisji Wnioskowej, Skrutacyjnej.
4. Sprawozdanie Rady Nadzorczej z działalności w 2008 r.
5. Sprawozdanie Zarządu z działalności w 2008 r.
6. Informacja na temat sprawozdania finansowego za 2008 r. zaopiniowanego przez biegłego rewidenta.
7. Informacja o realizacji wniosków zgłoszonych na Zebraniach Przedstawicieli w dniach 07.06.2008 r. oraz 24.11.2007 r. i 18.04.2009 r.
8. Informacja na temat:
a) lustracji działalności Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie za okres
od 01.01.2006 r. do 31.12.2008 r.- przeprowadzonej w dniach 08.03.2009 r.
do 30.04.2009 r.
b) realizacji wniosków z lustracji działalności inwestycyjnej przeprowadzonej w
dniach 15.12.2007 r. do 25.01.2008 r. r. przez Regionalny Związek
Rewizyjny Spółdzielni Mieszkaniowych w Lublinie.
9. Dyskusja nad sprawozdaniami (zapytania i odpowiedzi).
10. Podjęcie uchwał dot.
– zatwierdzenia sprawozdania Rady Nadzorczej za 2008 r.,
– zatwierdzenia sprawozdania Zarządu Spółdzielni za 2008 r.,
– zatwierdzenia sprawozdania finansowego za 2008 r.,
– wyniku bilansowego za 2008 r.,
– udzielenia absolutorium członkom Rady Nadzorczej SM „Czuby” za 2008 r.,
– udzielenia absolutorium członkom Zarządu SM „Czuby” za 2008 r.,
– rozpatrzenia wniosków w związku z lustracją pełną w SM „Czuby” w Lublinie
za okres od 01.01.2006 r. do 31.12.2008 r. przeprowadzoną w dniach
08.03.2009 r. do 30.04.2009 r.
11. Rozpatrzenie odwołania członków Spółdzielni od uchwały Rady Nadzorczej nr 74/1/2008 z dnia 09.09.2008 r. w sprawie zatwierdzenia regulaminu dotyczącego zasad, warunków oraz trybu udostępniania dokumentów członkom Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.
12. Przyjęcie zgłoszonych w toku zebrania wniosków.
13. Rozpatrzenie w postępowaniu wewnątrzspółdzielczym odwołań od uchwał Rady Nadzorczej o wykluczeniu ze Spółdzielni.
14. Zamknięcie obrad.
Innych uwag ani propozycji zmian do porządku obrad nie zgłoszono.
Za przyjęciem porządku obrad Zebrania Przedstawicieli w brzmieniu przedstawionym powyżej głosowało 88 przedstawicieli ,2 przedstawicieli wstrzymało się od głosowania.
Obecnych na sali było 89 przedstawicieli.
Do Komisji Wnioskowej zgłoszono następujące kandydatury:
– Janiny Samborskiej – wyraził zgodę na kandydowanie,
– Małgorzaty Kulik – wyraziła zgodę na kandydowanie,
– Marzeny Blicharz – wyraził zgodę na kandydowanie.
Wniosek o zamknięcie listy kandydatów do Komisji Wnioskowej został przyjęty większością głosów przy 1 głosie wstrzymującym się od głosowania
Zgłoszone kandydatury do Komisji Wnioskowej zostały poddane pod głosowanie .
Za powołaniem do Komisji Wnioskowej Janiny Samborskiej, Małgorzaty Kulik i Marzeny Blicharz głosowało 85 przedstawicieli ,przeciw powołaniu 2 przedstawicieli , wstrzymał się od głosowania 1 przedstawiciel .
Przewodniczący zebrania przypomniał, że zgodnie z § 9 Regulaminu Zebrania Przedstawicieli należy wybrać Komisję Skrutacyjną w składzie 3-5 osób, której zadaniem jest sprawdzić, czy listy obecności przedstawicieli są kompletne, zbadanie ważności mandatów oraz dokonanie obliczeń wyników głosowania i innych czynności technicznych związanych z przebiegiem obrad .
Do Komisji Skrutacyjnej zgłoszono następujące kandydatury:
– Jadwiga Osiewicz – przedstawiciela z Osiedla „Łęgi” – wyraził zgodę na kandydowanie,
– Ewa Kosiak – przedstawiciela z Osiedla „Widok” – wyraziła zgodę na kandydowanie
– Elżbieta Ożog – przedstawiciela z Osiedla „Poręba” – wyraził zgodę na kandydowanie,
Zgłoszone kandydatury do Komisji Skrutacyjnej zostały poddane pod głosowanie. Za powołaniem do Komisji Skrutacyjnej Jadwiga Osiewicz głosowali wszyscy obecni na Sali przedstawiciele – 89 za.
Za powołaniem do Komisji Skrutacyjnej Ewa Kosiak głosowało 88 przedstawicieli , 1 przedstawiciel wstrzymał się od głosowania .
Za powołanie do Komisji Skrutacyjnej Elżbieta Ożóg, głosowało 88 przedstawicieli , 1 przedstawiciel wstrzymał się od głosowania .
Ad. 4
Przewodniczący zebrania przypomniał , że Sprawozdanie z działalności Rady Nadzorczej za rok 2008 przedstawiane było na zebraniach grup członkowskich oraz przesłane z materiałami na zebranie wszystkim przedstawicielom . Zamieszczone zostało również na stronie internetowej Spółdzielni .
Przedstawiciel osiedla „Łęgi” – zgłosił wniosek by realizacja punktów porządku obrad 4 i 5 tj:
4. Sprawozdanie Rady Nadzorczej z działalności w 2008 r.
5. Sprawozdanie Zarządu z działalności w 2008 r.
odbyła się w sposób następujący:
Przedstawiciele na Zebranie Przedstawicieli w materiałach na zebranie otrzymali na piśmie poniżej przedstawione materiały do realizacji tych punktów:
– oraz:
– każdy z przedstawicieli miał możliwość zapoznania się z ich treścią. Nie ma więc potrzeby odczytywania tych informacji . Pytania na ich temat można będzie zgłaszać w punkcie 9 „Dyskusja nad sprawozdaniami”. Zaproponował, by przedstawiciele poprzez głosowanie uznali, że materiały na temat spraw ujętych w punktach. od 4 i 5 zostały przedłożone i w ten sposób zostaną zrealizowane te punkty porządku obrad
Przewodniczący zebrania zwrócił się z zapytaniem czy możemy uznać, że sprawozdanie Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni z działalności za 2008 r. zostało przedłożone.
Za nie czytaniem i uznaniem ,że sprawozdania Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni za 2008 r. zostały przedłożone głosowało większość przedstawicieli, 4 przedstawicieli przeciw, 2 wstrzymało się od głosowania .
Punkty porządku obrad 4 i 5 zostały zrealizowane.
Ad 6
Prezes Zarządu Ryszard Burski przypomniał, że przedstawiciele w materiałach na dzisiejsze zebranie, do realizacji powyższego punktu otrzymali:
1.RASTER AUDYTOR Jan Jacek Oster ul. Nowomiejska 22/16 20-615 Lublin OPINIA NIEZALEŻNEGO BIEGŁEGO REWIDENTA
dla
Badanie to przeprowadziłem stosownie do postanowień:
1) rozdziału 7 ustawy z dnia 29 września 1994 r. o rachunkowości (Dz. U. Nr 76 z 2002 r póz. 694 )
2) norm wykonywania zawodu biegłego rewidenta, wydanych przez Krajową Radę Biegłych Rewidentów w Polsce.
Badanie to zaplanowałem i przeprowadziłem w taki sposób, aby uzyskać racjonalną, wystarczającą podstawę do wyrażenia o nim miarodajnej opinii. W szczególności badanie obejmowało sprawdzenie – w dużej mierze, metodą:
BASTER AUDYTOR Jan Jacek Oster ul. Nowomiejska 22/16 20-615 Lublin
wyrywkową – dowodów i zapisów księgowych, z których wynikają kwoty i informacje zawarte w sprawozdaniu finansowym, poprawności zastosowanych przez jednostkę zasad rachunkowości i szacunków, jak i ogólną ocenę przedstawionego sprawozdania. Uważani, że badanie dostarczyło wystarczającej podstawy do miarodajnej opinii.
Moim zdaniem sprawozdanie finansowe sporządzone zostało we wszystkich istotnych aspektach zgodnie z zasadami określonymi w powołanej wyżej ustawie o rachunkowości, stosowanymi w sposób ciągły na podstawie prawidłowo prowadzonych ksiąg rachunkowych.
Jest ono zgodne co do formy i treści z obowiązującymi przepisami prawa i statutem jednostki i przedstawia rzetelne i jasno wszystkie informacje istotne do oceny rentowności oraz wyniku finansowego za okres od 01.01.2008 r. do 31.12.2008 r., jak też sytuacji majątkowej i finansowej badanej jednostki na dzień 31.12,2008 .
Lublin, dnia 31.03.2008 r.
2. Skrócona informacja finansowa spółdzielni za 2008 r. – w tym miejscu w protokole umieszczono informację dodatkową.
3. Uchwała Nr 12/13/09 Rady Nadzorczej
Pozytywnie ocenia roczne sprawozdanie finansowe Spółdzielni składające się z;
1. Bilansu Spółdzielni za 2008. który zamyka się po stronie aktywów i pasywów kwotą 377 047 839,11 złotych.
2. Rachunek zysków i strat za rok obrotowy 2008 wykazujący nadwyżkę przychodów nad kosztami w wysokości 1172 042 ,12 zł.
3. Rachunek przepływów pieniężnych wykazujący stan środków na dzień 31.12.2008r. -21 480 178,69 złotych.
4. Zestawienie zmian w kapitale /funduszu/ własnym.
Niniejszą uchwałę Rada Nadzorcza postanowiła przedłożyć zgodnie z § 87 ust. l pkt 7 Statutu -Zebraniu Przedstawicieli Członków SM „Czuby” w Lublinie.
Ad 7
Przewodniczący zebrania przypomniał , że do realizacji tego punktu porządku obrad przedstawiciele otrzymali :
Treść wniosku | Wnioskodawca | Realizacja |
Wybudować kotłownię gazową na osiedlu “Poręba”. |
Tadeusz Jasica | Realizacja wniosku uzależniona jest od uchwały podjętej przez Radę Osiedla “Poręba” – ujęcie w planie rzeczowo – finansowym osiedla. Wniosek mało precyzyjny. |
Lp. | Treść wniosku | Wnioskodawca |
Realizacja |
1. | Rady nieruchomości powinny mieć po 1 przedstawicielu z każdej nieruchomości. Ilość przedstawicieli ustalona proporcjonalnie do liczby zamieszkałych w niej członków jest nieuzasadniona i niesprawiedliwa. Ryczałt dla członków Rady Nadzorczej powinien być kwotowy , a nie procentowy i wynosić 200 zł. Jeśli miałby być procentowy, to nie powinien być większy niż 25% minimalnego wynagrodzenia, które wynosi obecnie 936 zł. 25% minimalnego wynagrodzenia to 234 zł i wystarczająca kwota za jedno, dwa czy trzy maximum posiedzenia w miesiącu (łącznie z posiedzeniami komisji). Jest to łącznie praca za 5-15 godzin w miesiącu. |
Zofia Zawadzka | Zgodnie z decyzją Zebrania Przedstawicieli z dnia 18.04.2009 r., wniosek przekazano do Komisji Statutowej celem umieszczenia w projekcie zmian Statutu. |
2. | Należy upoważnić Zarząd do podjęcia kroków zmierzających do podziału Spółdzielni „Czuby” na mniejsze spółdzielnie, zgodnie z obecnym podziałem administracyjnym (zgodnie z podziałem na osiedla). | Jacek Hołaj | Zarząd Spółdzielni nie jest organem kompetentnym do wszczęcia procedury zmierzającej do podziału Spółdzielni bez wymogów określonych w ustawie –Prawo spółdzielcze. |
1. Informacje wstępne.
2. Kontrole zewnętrzne i postępowanie polustracyjne ostatniej lustracji.
3. Podstawy prawne, uregulowania wewnętrzne i zakres działalności.
4. Organy samorządowe Spółdzielni, ich organizacja i działalność.
5. Organizacja wewnętrzna, zatrudnienie i sprawy pracownicze.
6. Zagadnienia członkowsko-mieszkaniowe.
7. Gospodarka zasobami mieszkaniowymi.
8. Gospodarka remontowa.
9. Inwestycje budowlano-mieszkaniowe.
10. Działalność społeczna i oświatowo-kulturalna.
11. Rachunkowość, sprawozdawczość finansowa i zagadnienia ekonomiczno – finansowe.
12. Ubezpieczenie majątku Spółdzielni.
Lustratorzy sporządzili protokół lustracji, który został bez zastrzeżeń podpisany przez Zarząd i Głównego Księgowego Spółdzielni Mieszkaniowej „CZUBY” w dniu 15 maja 2009 r.
2. Projektem uchwały w brzmieniu
Projekt
Na podstawie art. 38 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 16 września 1982 r. – Prawo Spółdzielcze (tekst jednolity – Dz. U. Nr 188, poz. 1848 z 2003 r. z późn. zmianami) oraz § 75 ust. 3 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie, uchwala się co następuje:
Przyjąć wnioski polustracyjne Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych w Lublinie , opracowane na podstawie protokołu z lustracji pełnej obejmującej działalność Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie za okres od 01.01.2006 r. do 31.12.2008 r. , przeprowadzonej w dniach od 08.03.2009 r. do
30.04.2009 r. r.
Realizację przyjętych wniosków powierzyć odpowiednim organom statutowym Spółdzielni
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Przewodniczą zebrania przypomniał ,że z protokółem z przeprowadzonej lustracji każdy z przedstawicieli mógł się zapoznać w biurze spółdzielni. Na pytania i wątpliwości Zarząd będzie udzielał odpowiedzi i wyjaśnień w punkcie 9 porządku obrad.
Przewodniczący Rady Nadzorczej odczytał przedstawicielom poniższą informację.
Żadnych uwag ani pytań do przedstawionych informacji nie zgłoszono.
B)
Przewodniczący zebrania zwrócił się z zapytaniem , kto z przedstawicieli ma uwagi lub pytania do przedstawionej poniżej informacji?
Informacja
dotycząca realizacji wniosków polustracyjnych zawartych w protokole z
lustracji Spółdzielni Mieszkaniowej „CZYBY” w Lublinie
za okres 01.01.2007 -31.12.2007r
Wniosek Nr l
„Dostosować do obowiązującego Statutu Regulamin rozliczania kosztów zadań inwestycyjnych realizowanych przez SM „CZUBY” w zakresie terminu ostatecznego rozliczenia inwestycji, ustalenia wysokości wkładów. Uchwała nr 59/10/2005 Rady Nadzorczej z dnia 06 stycznia 2005 r § 1.”
Wniosek zrealizowany.
W dniu 18 marca 2008 Uchwałą nr 24/12/2008 Rada Nadzorcza SM „CZUBY” wprowadziła wymagane zmiany, jednocześnie uchyliła swoją wcześniejszą Uchwałę nr 59/10/2005 z dn. 06 stycznia 2005 r.
Wniosek Nr 2
„Doprowadzić do przekazania Gminie Lublin ul. Topazową (zad. 7 c,d,e etap II
budynki przy ul. Bursztynowej 23 i 25).
Wniosek zrealizowany
W dniu 25 lutego 2008 r spisano z przedstawicielami Gminy Lublin protokół ostatecznego odbioru ulicy Topazowej, co kończy dziesięciomiesięczny okres procedur odbiorowych.
Żadnych uwag ani pytań do przedstawionej informacji nie zgłoszono.
Stwierdził ponadto, ze sprawozdania z działalności Zarządu i Rady Nadzorczej w 2008 r. w jego ocenie świetnie wyglądają tylko na papierze. W rzeczywistości są nie czytelne, zwierają wiele rubryczek i liczb, które nic nie wyjaśniają. Nie rozumie dlaczego w każdej tabelce są wyszczególnione „koszty organów samorządowych i dlaczego są one takie wysokie? Poprosił zastępcę prezesa ds. eksploatacyjnych o udzielenie odpowiedzi na te pytania oraz wyjaśnienie co to są organy samorządowe, co się kryje w pozycjach konserwacja RTV. Według jego wiedzy spółdzielnia nie ponosi kosztów konserwacji gniazd w lokalach mieszkalnych, nie konserwuje gdyż nie ma anten zbiorczych. Wyszczególnione w tej pozycji sumy pozwoliłyby na wyposażenie wszystkich mieszkańców w anteny satelitarne i na pokrycie kosztów z tytułu ich utrzymania jeszcze przez 5 lat. Chciałby wiedzieć, w których osiedli te koszty dotyczą, ile jest takich punktów, jaki jest koszt utrzymania jednego punktu?
– Prezes Zarządu odnosząc się do wypowiedzi Grażyny Płoszyńskiej – Skierczyńskiej stwierdził, że sugestia w/w, by Rada Nadzorcza rozpatrując odwołania nie kierowało się obowiązującymi w tym zakresie przepisami praw nie może być stosowana. Podjęte w taki sposób decyzje podlegałyby zaskarżeniu do sądu, a tym samym naraziłyby spółdzielnię na nieuzasadnione koszty. Prawo i rachunek ekonomiczny w każdej z podejmowanych decyzji musi być stosowane. Prezes wyjaśnił ponadto ,które ze składników opłat czynszowych są zależne od Spółdzielni – Zarządu , które od dostawców zewnętrznych które ustalane są przez Rady Osiedli. Wyjaśnił również jakie kompetencje daje Radom Osiedli § 102 statutu , dlaczego w jednym osiedlu , na jednej ulicy poszczególne nieruchomości mają rożne wysokości opłat czynszowych, a nawet różne składniki tych opłat.
– Izabela Mudry – mandat Nr 39 W sprawozdaniu Zarządu za 2008 r. na stronie 14 , w zestawieniu Eksploatacja za 2008 r. w poz.11 „pozostałe koszty” wykazane jest wykonanie w wysokości 315% tj przekroczenie o kwotę ponad 443 000 zł .
Prosi o wyjaśnienie co to są za koszty i dlaczego o tyle wzrosły?
– Zbigniew Ławniczak- mandat 6 . W tabeli zaległości czynszowe SM „Czuby” wg stanu na 31.12.2008 r. zadłużenie lokali mieszkalnych wynosi 3 346 287,49 zł a w sprawach sądowych wyszczególniona jest kwota 2 624 739,70 zł co stanowi 80% całych zaległości na lokalach mieszkalnych . Ile z tych zaległości udało się już odzyskać ? To pytanie kieruje do prawników.
Zaproponował by w spółdzielni został opracowany regulamin wynajmu i podnajmu mieszkań , który to regulamin w szczegółowy sposób określałby zasady wynajmu – nakładały obowiązek naliczania składników opłat czynszowych / liczonych od liczby osób zamieszkałych / również od ilości osób wynajmujących lokal.
Poinformował ponadto , ze złoży wniosek do komisji statutowej by przy przygotowaniu zmian do statutu spółdzielni zaproponowała zmianę : absolutorium dla członków Rady Nadzorczej udziela zebranie grupy członkowskiej, które dokonało wyboru.
Przewodniczący zebrania wniosek o zamknięcie dyskusji poddał pod głosowanie i został przyjęty większością głosów – 49 za, przy 22 głosach przeciwnych i 10 wstrzymujących się od głosowania .
Zgłoszony wniosek o reasumpcje głosowania nad wnioskiem o zamknięcie dyskusji przewodniczący zebrania poddał pod głosowanie .
Za przeprowadzeniem reasumpcji głosowania nad wnioskiem o zakończenie dyskusji , głosowało 43 przedstawicieli , przeciw 26 przedstawicieli , wstrzymało się od głosowania 12 przedstawicieli.
Przewodniczący zebrania wniosek o zamknięcie dyskusji poddał pod głosowanie . za przyjęciem wniosku do realizacji – zakończeniem dyskusji , głosowało 38 przedstawicieli , przeciw zakończeniu 39 przedstawicieli , wstrzymało się od głosowania 10 przedstawicieli.
Wniosek nie został przyjęty.
Cd dyskusji.
– mandat nr 45 – Michał Wcześniak
Chciałby uzyskać odpowiedzi na poniższe pytania.
1. Jakie jest najniższe i jakie najwyższe wynagrodzenie w Spółdzielni?
2. W jakiej wysokości pobierana jest kaucja w przypadku wynajem lokalu ?
3. Jak długo wynajmujący lokalu może nie płacić za najem i co się z tym robi?
4. Dlaczego „oddymiacze „ były remontowane tylko w osiedlu „Ruta” w
budynkach przy ulicy Watykańskiej ?
Odpowiedzi na powyższe pytania udzielił prezes Zarządu , poinformował między innymi ,że
– najniższe 1 260 zł , najwyższe otrzymuje prezes Zarządu ,
– kaucja w wysokości 3 miesięcznych opłat czynszowych ,
– Płoszyńska – Skierczyńska – co zrobiono żeby obniżyć koszty zależne od
spółdzielni ?
– Zastępca prezesa ds. eksploatacji odpowiadając na pytania zgłoszone przez Izabelę Mudry poinformował między innymi ,że jest to wartość niebilansującej się wody , PEFRON , wartość sporządzanych dokumentów – dużej ilości egzemplarzy , pomiary geodezyjne , uzyskane informacje bankowe gdzie za każdą informację bank pobiera kwotę 200zł.
– Chodkiewicz Stefania – mandat 51 zgłosiła wniosek o zamknięcie dyskusji . Odpowiedz na pytania zgłaszane prze „nowych” przedstawicieli z osiedla Ruta można uzyskać w administracji osiedla .
– Urszula Zacharzewska – mandat 46 poprosiła o wyjaśnienie jaki jest status prawny lokalu „Alfa” w osiedlu „Ruta” ?. Kto pokryje koszty remontu lokalu, czy zmienia się właściciel lokalu, czy zmieni się branża artykułów sprzedawanych w tym lokalu ?
Wyjaśnień udzielił prezes Zarządu .
Przewodniczący zebrania wniosek o zamknięcie dyskusji poddał pod głosowanie . Za przyjęciem wniosku do realizacji – zakończeniem dyskusji , głosowało 62 przedstawicieli , przeciw zakończeniu 8 przedstawicieli , wstrzymało się od głosowania 12 przedstawicieli.
Wniosek został przyjęty.
Na podstawie art. 38 § 1 pkt 2 ustawy z dnia 16 września 1982 r. – Prawo spółdzielcze (tekst jednolity – Dz.U. z 2003 r. Nr 188, poz. 1848 z późn. zm.) oraz § 75 pkt 2 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie – Zebranie Przedstawicieli Członków uchwala, co następuje:
Przyjąć sprawozdanie z działalności Rady Nadzorczej za 2008 rok.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Zwrócił się z zapytaniem , kto z przedstawicieli jest za podjęciem uchwały w przedstawionym brzmieniu.
Za podjęciem uchwały Nr 1/2009 Zebrania Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie z dnia 20.06.2009 r. w sprawie przyjęcia i zatwierdzenia sprawozdania Rady Nadzorczej za 2008 r. głosowało 80 przedstawicieli, przeciw 2 przedstawiciel, wstrzymało się od głosu 6 przedstawicieli.
Uchwała w przedstawionym brzmieniu została podjęta.
Przyjąć sprawozdanie z działalności Zarządu za 2008 rok.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Za podjęciem uchwały Nr 2/2009 Zebrania Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby w Lublinie z dnia 20.06.2009 r. w sprawie przyjęcia i zatwierdzenia sprawozdania z działalności Zarządu w 2008 r. głosowało 78 przedstawicieli, przeciw 1 przedstawicieli, wstrzymało się od głosu 6 przedstawicieli.
Uchwała w przedstawionym brzmieniu została podjęta.
Przewodniczący zebrania wniósł o podjęcie uchwały Nr 3/2009 Zebrania Przedstawicieli Członków SM „Czuby” w Lublinie z dnia 20.06.2009 r. w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółdzielni za 2008 r.
Na podstawie art. 38 § 1 pkt ustawy z dnia 16 września 1982 r. – Prawo Spółdzielcze (tekst jednolity – Dz.U. Nr l88, poz. 1848 z 2003r z późn. zmianami) oraz § 75 ust. 2 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „CZUBY” w Lublinie po zapoznaniu się z przedstawionym sprawozdaniem Zarządu Spółdzielni z działalności za rok 2007 bilansem, rachunkiem wyników, przepływem środków pieniężnych oraz zestawieniem zmian w kapitale/ funduszy/ własnych za 2007r pozytywną opinią biegłego rewidenta z firmy „Baster – Audytor” — Zebranie Przedstawicieli Członków uchwala co następuje:
Zwrócił się z zapytaniem , kto z przedstawicieli jest za podjęciem uchwały w przedstawionym brzmieniu.
Za podjęciem uchwały Nr 3/2009 Zebrania Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie w sprawie zatwierdzenia sprawozdania finansowego Spółdzielni za 2008 r. głosowało 80 przedstawicieli, przeciw – 0 przedstawiciel, wstrzymało się od głosu 4 przedstawicieli.
Uchwała w przedstawionym brzmieniu został podjęta.
Waldemar Żak – przedstawiciel z osiedla Skarpa zwrócił uwagę że w kolejnej uchwale do podjęcia tj. w sprawie podziału nadwyżki bilansowe jest zawarta propozycja w pkt.2 § 2 by pozostałą nadwyżkę na pozostałej działalności przenieść w 2009 r. na fundusz remontowy wspólny osiedli . Osiedle Widok nie ma takiego funduszu
Grażyna Płoszyńska – Skierczyńska stwierdziła ,że jej zdaniem w wskazana w opinii podstawa prawna jest nieprawidłowa. W § 87 nic się nie mówi o tym że temat ten leży w zakresie działania Rady Nadzorczej .
Poprosiła o wyjaśnienie co się kryje pod pojęciem „dodatni wynik na pozostałej działalności osiedla” i czy nadwyżkę trzeba przenieść na fundusz wspólny a nie na fundusz poszczególnych nieruchomości?
Zastępca prezesa ds. finansowych wyjaśnił ,że Rada Osiedla będzie decydowała gdzie przekaże te środki .
Radca prawny wyjaśnił , że podana w opinii Rady Nadzorczej podstawa prawna § 87 jest właściwa . § 87 statutu spółdzielni stanowi ,że do zakresu działania Rady Nadzorczej należy między innymi :
„2)Nadzór i kontrola działalności Spółdzielni a w szczególności :
a) badanie okresowych sprawozdań oraz sprawozdań finansowych”
Nadwyżka bilansowa = wynik finansowy za 2008 r.
Przewodniczący zebrania wniósł o podjęcie uchwały Nr 4/2009 Zebrania Przedstawicieli Członków SM „Czuby” w Lublinie z dnia 20.06.2009 r. r. w sprawie zasad podziału nadwyżki bilansowej za 2008 r.
Zebrania Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej
„CZUBY” w Lublinie z dnia 20.06.2009r.
Zebranie Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie działając na podstawie art. 38 § l pkt2 Ustawy z dnia 16 września 1982 r. – Prawo Spółdzielcze /Dz.U. Nr 188, póz.1848 z 2003 późniejszymi zmianami/ i §75 pkt 4 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie Zebranie Przedstawicieli Członków Spółdzielni uchwala, co następuje;
Ustala się następujące zasady podziału wyniku finansowego za 2008r w Spółdzielni Mieszkaniowej „CZUBY” w Lublinie.
1. Dodatni wynik na pozostałej działalności osiedli za rok 2008 przenieść na fundusz
określony przez Radę danego Osiedla w roku 2009.
2. Pozostałą nadwyżkę w kwocie 734 253,48zł na pozostałej działalności Spółdzielni z
2008r. przenieść w 2009r na fundusz remontowy wspólny osiedli wg. załącznika.
§2
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i ma zastosowanie do roku bilansowego 2009
nazwa osiedla | pow. użyt .lok. mieszkalnego | kwota |
Skarpa | 141 385,44 | 166 694,36zł |
N. Skarpa | 2 758,40 | 3252,19zł |
Ruta | 13097141 | 154 416,15zł |
Łęgi | 100972,02 | 119046,68zł |
Błonie | 88 178,18 | 103 962,65zł |
Widok | 84 930,25 | 100 13332zł |
Poręba | 73577,31 | 86 748,13zł |
OGÓŁEM | 622 773,01 | 734 253,48zł |
Uchwała w przedstawionym brzmieniu został podjęta.
Przystąpiono do głosowania nad udzielenia absolutorium dla członków Rady Nadzorczej i Zarządu Spółdzielni.
Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej zapoznała przedstawicieli z poniżej przedstawionym protokołem:
Lp. | Osiedle | Liczba uprawnionych | Liczba obecnych | % obecnych |
1. | „Skarpa” | 24 | 18 | 75 |
2. | „Niska Skarpa” | 1 | – | – |
3. | „Ruta” | 21 | 18 | 86 |
4. | „Łęgi” | 17 | 17 | 100 |
5. | „Błonie” | 14 | 14 | 100 |
6. | „Widok” | 15 | 12 | 80 |
7. | „Poręba” | 13 | 11 | 85 |
8. | Oczekujący | 2 | 2 | 100 |
Przewodniczący zebrania zwrócił się z zapytaniem, kto z przedstawicieli jest za tym by głosowanie nad absolutorium dla członków Rady Nadzorczej i członków Zarządu przeprowadzić w jednym czasie – na odrębnych kartach .
Za przeprowadzeniem łącznego głosowania / na odrębnych kartach / nad udzieleniem absolutorium dla członków Rady Nadzorczej i członków Zarządu , głosowali wszyscy obecni na sali przedstawiciele.
NAZWISKO I IMIĘ CZŁONKA RADZY NADZORCZEJ |
JESTEM ZA UDZIELENIEM ABSOLUTORIUM | JESTEM PRZECIW UDZIELENIU ABSOLUTORIUM | WSTRZYMUJĘ SIĘ OD GŁOSU |
BETKA Elżbieta | |||
BISS Jan | |||
CHODKIEWICZ Stefania | |||
DYGUŚ Zbigniew | |||
DZIADUSZEK Hipolit | |||
HUŁYK Helena | |||
HUSAREK Teresa | |||
JANCZAREK Roman członek od 29.04.2008 r. |
|||
KACZMARSKI Jerzy | |||
KOŁCZEWSKI Michał | |||
KUTYŁA Jerzy | |||
MAZUREK Tadeusz | |||
MISZTAL Elżbieta | |||
PANAS Krystyna Teresa | |||
PRZYBYŚ-ZIEMBA Danuta | |||
ROBAK Stanisław | |||
SAK Edmund | |||
SZYMAŃSKI Marek | |||
ULANOWSKI Zbigniew | |||
ZGIERSKI Grzegorz | |||
ŻAK Waldemar |
NAZWISKO I IMIĘ FUNKCJA W ZARZĄDZIE |
JESTEM ZA UDZIELENIEM ABSOLUTORIUM | JESTEM PRZECIW UDZIELENIU ABSOLUTORIUM | WSTRZYMUJĘ SIĘ OD GŁOSU |
RYSZARD BURSKI Prezes Zarządu SM „Czuby” w Lublinie |
|||
ANNA URBANEK Zastępca Prezesa Zarządu SM „Czuby” w Lublinie |
|||
ADAM ZIÓŁEK Zastępca Prezesa Zarządu SM „Czuby” w Lublinie – od 29.01.2008 r. |
|||
ANDRZEJ BORÓWKA nieetatowy Członek Zarządu SM „Czuby” w Lublinie – do 29.01.2008 r. |
UWAGA:
Lublin, 20 czerwca 2009 r.
Dokonano aktu głosowania .
Komisja Skrutacyjna imiennie wywołując przedstawicieli zebrała karty , na których przeprowadzano głosowanie .
Przewodnicząca Komisji Skrutacyjnej odczytała poniżej przedstawione protokoły :
Lp. | Nazwisko i imię – funkcja |
Głosy ważne | za udzieleniem | za nie udzieleniem | wstrzymuję się od głosowania |
1. | BETKA ELŻBIETA | 92 | 74 | 12 | 6 |
2. | BISS JAN | 91 | 78 | 10 | 3 |
3. | CHODKIEWICZ STEFANIA | 91 | 74 | 11 | 6 |
4. | DYGUŚ ZBIGNIEW | 91 | 73 | 15 | 3 |
5. | DZIADUSZEK HIPOLIT | 90 | 71 | 14 | 5 |
6. | HUŁYK HELENA | 92 | 71 | 18 | 3 |
7. | HUSAREK TERESA | 91 | 70 | 14 | 7 |
8. | JANCZAREK ROMAN od 29.04.2008 r. | 90 | 68 | 18 | 4 |
9. | KACZMARSKI JERZY | 91 | 72 | 17 | 2 |
10. | KOŁCZEWSKI MICHAŁ | 90 | 72 | 15 | 3 |
11. | KUTYŁA JERZY | 91 | 74 | 13 | 4 |
12. | MAZUREK TADEUSZ | 90 | 68 | 18 | 4 |
13. | MISZTAL ELŻBIETA | 91 | 71 | 17 | 3 |
14. | PANAS KRYSTYNA TERESA | 91 | 69 | 20 | 2 |
15. | PRZYBYŚ – ZIEMBA DANUTA | 90 | 73 | 13 | 4 |
16. | ROBAK STANISŁAW | 91 | 75 | 14 | 2 |
17. | SAK EDMUND | 90 | 74 | 14 | 2 |
18. | SZYMAŃSKI MAREK | 91 | 75 | 13 | 3 |
19. | ULANOWSKI ZBIGNIEW | 91 | 69 | 19 | 3 |
20. | ZGIERSKI GRZEGORZ | 90 | 69 | 16 | 5 |
21 | ŻAK WALDEMAR | 90 | 64 | 25 | 1 |
Na tym protokół zakończono.
Wybrana w dniu 20.06.2009 r. na Zebraniu Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej “Czuby” w Lublinie Komisja Skrutacyjna w składzie:
1. Jadwiga Osiewicz
2. Ewa Kosiak
3. Elżbieta Ożóg
ukonstytuowała się w sposób następujący:
1. Przewodniczący Komisji – Ewa Kosiak
2. Sekretarz Komisji – Jadwiga Osiewicz
3. Członek Komisji – Elżbieta Ożóg
Po sprawdzeniu listy obecności Komisja stwierdza, że na 107 uprawnionych w Zebraniu Przedstawicieli bierze udział 92 przed-stawicieli.
W głosowaniu nad udzieleniem absolutorium na poszczególne osoby uzyskano:
L.p | Nazwisko i imię – funkcja |
Głosy ważne | Za udzieleniem | Za nie udzieleniem | Wstrzymuje się od głosu |
1. | Ryszard BURSKI Prezes Zarządu SM “Czuby” w Lublinie | 92 | 82 | 9 | 1 |
2. | Anna URBANEK Z-ca Prezesa Zarządu SM “Czuby” w Lublinie | 79 | 12 | 12 | 1 |
3. | Adam Ziółek Z-ca Prezesa Zarządu SM “Czuby” w Lublinie od 29.01.2008 r. | 92 | 80 | 10 | 2 |
4. | Andrzej Borówka Z– ca Prezesa, nieetatowy członek Zarządu SM „Czuby” w Lublinie do 29.01.2008 r | 92 | 80 | 9 | 3 |
W związku z powyższym Komisja stwierdza, że absolutorium uzyskali:
1. Ryszard Burski
2. Anna Urbanek
3. Adam Ziółek
4. Andrzej Borówka
Na tym protokół zakończon
Przewodniczący zebrania wniósł o podjecie uchwały Nr 30/2009 Zebrania Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie z dnia 20.06.2009 r. w sprawie rozpatrzenia wniosków w związku z lustracją pełną w SM „Czuby” w Lublinie za okres od 01.01.2006 r. do 31.12.2008 r. przeprowadzoną w dniach 08.03.2009 r. do 30.04.2009 r.
Przewodniczący Rady Nadzorczej Marek Szymański odczytał przedstawicielom stanowisko Rady w sprawie wniosków z lustracji
Rada Nadzorcza na posiedzeniu w dniu 19.05.2009 r. r. po zapoznaniu się z wynikami i wnioskami z przeprowadzonej lustracji uznała ,że w formie opinii zaproponuje by Zebranie Przedstawicieli Członków SM „Czuby” w dniu 20.06.2009 r. r. przyjęło wnioski polustracyjne .
Zebrania Przedstawicieli
Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie
z dnia 20.06.2009 r.
w sprawie: rozpatrzenia wniosków w związku z lustracją pełną Spółdzielni Mieszkaniowej
„Czuby” w Lublinie przeprowadzoną w dniach od 08.03.2009 r.
do 30.04.2009 r.
Na podstawie art. 38 § 1 pkt 3 ustawy z dnia 16 września 1982 r. – Prawo Spółdzielcze (tekst jednolity – Dz. U. Nr 188, poz. 1848 z 2003 r. z późn. zmianami) oraz § 75 ust. 3 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie, uchwala się co następuje:
Przyjąć wnioski polustracyjne Regionalnego Związku Rewizyjnego Spółdzielni Mieszkaniowych w Lublinie , opracowane na podstawie protokołu z lustracji pełnej obejmującej działalność Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie za okres od 01.01.2006 r. do 31.12.2008 r. , przeprowadzonej w dniach od 08.03.2009 r. do 30.04.2009 r.
Realizację przyjętych wniosków powierzyć odpowiednim organom statutowym Spółdzielni
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Za podjęciem uchwały Nr 30/2009 Zebrania Przedstawicieli Członków SM „Czuby” w Lublinie w sprawie rozpatrzenia wniosków w związku z lustracją pełną Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie przeprowadzoną w dniach od 08.03.2009 r do 30.04.2009 r. głosowało 80 przedstawicieli , przeciw podjęciu 0 przedstawiciel , wstrzymało się od głosowania 2 przedstawicieli.
Uchwała w przedstawionym brzmieniu została podjęta
Ad.11 .
Przewodniczący zebrania przypomniał, ze zgodnie z § 10 ust. 5 statutu spółdzielni od uchwał Rady Nadzorczej podjętych w pierwszej instancji przysługuje członkowi odwołanie do Zebrania Przedstawicieli w ciągu 30 dni od dnia jej podjęcia , a jeżeli statut przewiduje jej doręczenie – od dnia otrzymania uchwały . Głosowanie nad uwzględnieniem lub nie uwzględnieniem złożonych odwołań zgodnie z § 78 ust.4 Statutu spółdzielni odbywać się będzie jawnie .
W materiałach na Zebranie Przedstawicieli umieszczony jest :
1. tekst złożonego odwołania ,
Mieszkańcy bloku Lublin, dnia 07.10.2008 r.
Watykańska 6,8,10
20- 538 Lublin
Niżej podpisani mieszkańcy Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” zaskarżają uchwałę Nr 74/1/2008 Rady Nadzorczej z dnia 09.09.2008 r w sprawie zatwierdzenia regulaminu dotyczącego zasad , warunków oraz trybu udostępniania dokumentów członkom Spółdzielni „Czuby” w Lublinie .
Przedmiotowy regulamin ogranicza ustawowe prawa członków.
Podpisy członków .
2. projekt uchwały wraz z uzasadnieniem do podjęcia w dniu dzisiejszym –
w tym miejscu w protokole umieszczono projekt uchwały Zebrania Przedstawicieli Członków SM „Czuby”
3.tekst zaskarżonej uchwały
w sprawie: zatwierdzenia Regulamin dotyczącego zasad, warunków oraz trybu
udostępniania dokumentów członkom Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby”
w Lublinie.
Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie, działając w oparciu o art. 18 § 3 ustawy Prawo spółdzielcze ( Dz. U. z 2003 r. Nr 188 , poz.1848 z późn. zm.). i art. 81 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (Dz. U. z 2003 r. Nr 119 poz. 1116 z późn. zm.) oraz 87 ust. 1 pkt 9 lit. l Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie, uchwala co następuje:
Zatwierdza się Regulamin dotyczący zasad, warunków oraz trybu udostępniania dokumentów Członkom Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie stanowiący załącznik do niniejszej uchwały.
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia i podlega ogłoszeniu w sposób określony w § 89 ust. 3 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.
Załącznik
do uchwały Nr 74/1/2008 Rady Nadzorczej SM “Czuby” w Lublinie z dnia 09.09.2008 r.
REGULAMIN
dotyczący zasad, warunków oraz trybu udostępniania dokumentów członkom Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie
Rada Nadzorcza Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie, w oparciu o art. 18 § 3 ustawy Prawo spółdzielcze i art. 81 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych oraz § 8 ust. 2 Statutu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie, ustala zasady, warunki oraz tryb udostępnienia dokumentów członkom spółdzielni, o których mowa w Statucie.
Członek Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie ma prawo:
1) Otrzymać nieodpłatnie odpis aktualnego Statutu Spółdzielni.
2) Otrzymać nieodpłatnie odpisy regulaminów uchwalonych na podstawie Statutu Spółdzielni.
3) Otrzymać za odpłatnością kopie pozostałych regulaminów, uchwał i protokołów organów Spółdzielni, protokołów lustracji oraz rocznych sprawozdań finansowych.
4) Otrzymać za odpłatnością teksty umów zawieranych z osobami trzecimi, jeśli nie naruszają praw tych osób oraz nie istnieje uzasadniona obawa, że członek wykorzysta informacje w celach sprzecznych z interesem Spółdzielni /art. 18 § 3 ustawy Prawo Spółdzielcze/.
Dokumenty o których mowa w punktach 1- 4 udostępnia się lub przekazuje się na pisemny wniosek członka w terminie do 30 dni licząc od dnia złożenia wniosku lub w innym terminie ustalonym ze składającym wniosek.
Roczne sprawozdania finansowe , przyjęte przez Zebranie Przedstawicieli Członków SM „Czuby” w Lublinie , z zastrzeżeniem § 2 niniejszego regulaminu , udostępnia się członkom w terminie 30 dni od daty jego złożenia .
1. W przypadku braku udostępnienia członkom spółdzielni dokumentów oraz materiałów o których mowa w art. 18 § 3 ustawy Prawo spółdzielcze, Zarząd Spółdzielni przyczyny odmowy w formie pisemnej przekazuje członkowi spółdzielni w terminie 30 dni licząc od daty złożenia wniosku.
2. Od decyzji Zarządu przysługuje członkowi prawo żądania rozpatrzenia przez Radę Nadzorczą odmowy na podstawie § 87 ust.1 pkt 13 Statutu Spółdzielni i złożenia wniosku do Sądu Rejestrowego o zobowiązanie Spółdzielni do udostępnienia umowy.
Zobowiązuje się Zarząd Spółdzielni do:
– założenia rejestru wydanych kserokopii dokumentów
– założenia rejestru udostępnianych dokumentów
Każdy członek ma obowiązek pokwitować pisemnie zestawienie otrzymanych pism.
Dokumenty wymienione w § 1 pkt. 1 i 2 mogą być udostępniane Spółdzielcom także w innej formie niż to mówi regulamin (np.: Internet).
1. Ustala się następujące stawki za wykonanie odbitek ksero dokumentów:
a) odbitki formatu A- 4 – 1 zł (brutto)
b) odbitki formatu A- 4 dwustronna – 2 zł ( brutto)
c) odbitka formatu A – 3 – 2 zł ( brutto)
d) odbitka formatu A –3 dwustronna – 4 zł ( brutto)
2. Członek Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie przed otrzymaniem kserokopii pożądanych dokumentów, przedstawia pracownikowi Spółdzielni dowód wpłaty wymaganej kwoty w kasie Spółdzielni.
Regulamin został zatwierdzony na posiedzeniu Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie w dniu 9 września 2008 roku Uchwalą Nr 74/1/08 i wchodzi w życie z dniem podjęcia uchwały
3. Zaskarżeniem uchwały Nr 74/1/08 Rady Nadzorczej z dnia 09.09.08 z dnia
07.10.2008 r.
Przewodniczący udzielił głosu odwołującej się – w tym miejscu w protokole umieszczono dane osobowe członka .
W/w odczytała zebranym art. 81 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych
„1. Członek spółdzielni mieszkaniowej ma prawo otrzymania odpisu statutu i regulaminów oraz kopii uchwał organów spółdzielni i protokołów obrad organów spółdzielni, protokołów lustracji, rocznych sprawozdań finansowych oraz faktur i umów zawieranych przez spółdzielnię z osobami trzecimi.
2.Koszty sporządzania odpisów i kopii tych dokumentów , z wyjątkiem statutu i regulaminów uchwalonych na podstawie statutu , pokrywa członek spółdzielni wnioskujący o ich otrzymanie.”
Poinformowała ponadto w jakiej wysokości pobierane są stawki za wykonane odbitki kserograficzne w punktach usługowych.
Wyjaśnienia przedstawione na grupie członkowskiej ,że osobie przygotowującej żądane kopie dokumentów trzeba zapłacić ją nie przekonują , zarówno za odszukanie i udostępnienie dokumentu do wglądu jaki i wyszukanie i sporządzenie jego kopii pracownik otrzymuje wynagrodzenie i zapewne ma to wpisane w zakres obowiązków .
Poprosiła o przedstawienie analizy finansowej dot. ustalonej w regulaminie wysokości – 1 zł za stronę odbitki formatu A – 4 .
Przewodniczący zebrania zwrócił się z zapytaniem , kto z przedstawicieli jest za podjęciem uchwały w przedstawionym brzmieniu:
w sprawie: rozpatrzenia odwołania grupy członków Spółdzielni od uchwały
Nr 74/1/2008 Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej “Czuby”
w Lublinie z dnia 09.09.2008 r. w sprawie zatwierdzenia Regulaminu
dotyczącego zasad, warunków oraz trybu udostępniania dokumentów
członkom Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie.
Na podstawie § 75 pkt 9 Statutu Spółdzielni, Zebranie Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej “Czuby” postanawia:
Utrzymać w mocy uchwałę Nr 74/1/2008 Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej “Czuby” w Lublinie z dnia 09.09.2008 r. w sprawie zatwierdzenia Regulaminu dotyczącego zasad, warunków oraz trybu udostępniania dokumentów członkom Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie
Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.
Za podjęciem uchwały Nr 31/2009 Zebrania Przedstawicieli Członków SM „Czuby” w Lublinie w sprawie rozpatrzenia odwołania grupy członków Spółdzielni od uchwały Nr 74/1/2008 Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej “Czuby” w Lublinie z dnia 09.09.2008 r. w sprawie zatwierdzenia Regulaminu dotyczącego zasad, warunków oraz trybu udostępniania dokumentów członkom Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie głosowało 79 przedstawicieli ,przeciw podjęciu 5 przedstawicieli wstrzymało się od głosowania 3 przedstawicieli
Uchwała w przedstawionym brzmieniu została podjęta
Ad 12.
Przewodniczący zebrania udzielił głosu przewodniczącemu komisji Wnioskowej .
Wybrana w dniu 20.06.2009 r. na Zebraniu Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie Komisja Wnioskowa w składzie :
1. Janina Samborska
2. Marzena Blicharz
3. Małgorzata Kulik
Ukonstytuowała się następująco:
1. Przewodniczący komisji – Janina Samborska
2. Członek komisji – Marzena Blicharz
3. Członek komisji – Małgorzata Kulik
W trakcie zebrania do komisji wpłynęło z sali 1 wniosków
Po przeanalizowaniu wniosku pod względem merytorycznym, formalnym i prawnym – Komisja postanawia uznać za nadający się do realizacji następujące wnioski:
1. Mandat Nr 42 Grażyna Skierczyńska – Płoszyńska
Wnoszę o sporządzenie planu oszczędności przez Zarząd SM i Radę Nadzorczą SM „Czuby” w zakresie kosztów zarządzania i podanie terminów wdrożenia.
Za – 29 , przeciw 42 , wstrzymujących 21
Wniosek nie został przyjęty .
Ad 13
Przewodniczący zebrania poinformował, że :
– ten punkt porządku obrad winien być rozpatrywany bez udziału członków przysłuchujących się obradom, z uwagi na ustawę o ochronie danych osobowych,
– na dzisiejszym zebraniu zostaną rozpatrzone odwołania członków , których nazwiska zostały umieszczone w wykazie w materiałach
Poprosił członków przysłuchujących się obradom o opuszczenie sali obrad.
Przystąpiono do rozpatrywania odwołań.
Zebranie Przedstawicieli Członków Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie po przeanalizowaniu złożonych odwołań i wysłuchaniu wyjaśnień członków wykluczonych oraz po dyskusji podjęło uchwały :
– UCHWAŁA NR 32/2009 – Utrzymuje się w mocy Uchwałę Nr 38/17/08 Rady Nadzorczej z dnia 15.04.2008 r. w sprawie wykluczenia – w tym miejscu w protokole umieszczono informację o stanie zadłużenia członka oraz tekst podjętej uchwały
– UCHWAŁA NR 33/2009- Utrzymuje się w mocy Uchwałę Nr 19/09/09 Rady Nadzorczej z dnia 31.03.2009 r. w sprawie wykluczenia – w tym miejscu w protokole umieszczono informację o stanie zadłużenia członka oraz tekst podjętej uchwały
– Uchwała Nr 34/2009 – przywrócenia terminu do złożenia odwołania od uchwały
Rady Nadzorczej z dnia 07.10.2008 roku Nr 85/48/08- w tym miejscu w protokole umieszczono informację o stanie zadłużenia członka oraz tekst podjętej uchwały
– UCHWAŁA NR 35/2009 – Utrzymuje się w mocy Uchwałę Nr 85/48/08 Rady Nadzorczej z dnia 07.10.2008 r. w sprawie wykluczenia – w tym miejscu w protokole umieszczono informację o stanie zadłużenia członka oraz tekst podjętej uchwały
– UCHWAŁA NR 36/2009- Utrzymuje się w mocy Uchwałę Nr 41/20/08 Rady Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej „CZUBY” w Lublinie z dnia 15.04.2008 r. w sprawie wykluczenia- w tym miejscu w protokole umieszczono informację o stanie zadłużenia oraz tekst podjętej uchwały
– UCHWAŁA Nr 37/2009- Uchyla się Uchwałę Nr 80/43/08 Rady Nadzorczej z dnia 07.10.2008 r. w sprawie wykluczenia – w tym miejscu w protokole umieszczono informację o stanie zadłużenia członka oraz tekst podjętej uchwały
– UCHWAŁA NR 38/2009- Utrzymuje się w mocy Uchwałę Nr 82/45/08 Rady Nadzorczej z dnia 07.10.2008 r. w sprawie wykluczenia – w tym miejscu w protokole umieszczono informację o stanie zadłużenia członka oraz tekst podjętej uchwały
Ad 14
Przewodniczący zebrania podziękował zebranym za przybycie i udział w Zebraniu Przedstawicieli.
Sekretarz Przewodniczący
Zebrania Przedstawiciel Zebrania Przedstawicieli
Elżbieta Misztal Marek Szymański