ikona phone
ikona home
ul. Watykańska 6
20-538 Lublin
ikona clock
Pon. 7.30-16.30
Wt, Śr, Czw. 7.30-14.30
Pt. 7.30-12.30
Spółdzielnia Mieszkaniowa SM CzubyOsiedla pełne zieleni SM CzubyNowoczesne budownictwo SM CzubyEkologiczne place zabaw dla dzieci w SM Czuby

Ogłoszenia i Komunikaty

 Informacja dotycząca ustawy o przekształceniu
prawa użytkowania wieczystego gruntów w prawo własności


     W związku z zapytaniami mieszkańców Spółdzielnia wyjaśnia, że wszystkie sprawy formalno – prawne gruntów zabudowanych budynkami na cele mieszkaniowe zostały uregulowane – co potwierdzają wpisy w księgach wieczystych nieruchomości, w aktach notarialnych jak również w Wydziale Geodezji Urzędu Miasta Lublin.

     Grunty te – o pow. 92,58 ha zostały wykupione przez Spółdzielnię od Gminy Lublin w latach 2004 i 2005 z bonifikatą 99%. Stanowią własność Spółdzielni oraz właścicieli i współwłaścicieli lokali w poszczególnych nieruchomościach.

     W wieczystym użytkowaniu Spółdzielni pozostają tereny o pow. 15,36 ha zabudowane budynkami usługowymi oraz tereny na których urządzono zieleńce, place zabaw, dojazdy. Nowelizacja ww. ustawy nie przewiduje możliwości przekształcenia prawa użytkowania wieczystego tych terenów w prawo własności, wobec powyższego grunty, które nie są zabudowane budynkami na cele mieszkaniowe nadal pozostaną w wieczystym użytkowaniu Spółdzielni.

Zarząd SM Czuby

Lublin, dn. 29.03.2019 r.

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

Arena Fitness Club zaprasza członków SM Czuby na cykl Dni Otwartych – Pomoc Sercuw pierwszą i trzecią niedzielę miesiąca w godz. 11 – 16 przy ul. Watykańskiej 4 w Lublinie.

Arena Fitness Club wyposażony jest w urządzenia rehabilitacyjne i kardiologiczne.
Trenerzy Areny zapraszają wszystkich chcących wzmocnić serce, kręgosłup, stawy i poprawić wydolność układu krążenia. Dostępne będą również porady na temat zdrowego odchudzania.

Dla członków SM Czuby – wstęp wolny.

Serdecznie zapraszamy!
tel 81 526 66 18

 

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

 

DODATEK MIESZKANIOWY – Informacja

SM “CZUBY” przypomina, że rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej mają możliwość skorzystania z pomocy w formie dodatku mieszkaniowego. Aby otrzymać dodatek mieszkaniowy należy spełnić następujące warunki:

1. Normatywna powierzchnia użytkowa lokalu w przeliczeniu na liczbę członków gospodarstwa domowego nie przekracza:

 

Liczba osób

Pow. w m2

1

45,50

2

52,00

3

58,50

4

71,50

5

84,50

6

91,00

 

 

2. Dochód miesięczny w rodzinie 1-osobowej nie przekracza 175% najniższej emerytury lub dla rodziny wieloosobowej nie przekracza 125% tej kwoty.

Z dodatku mogą korzystać również, osoby posiadające zadłużenie na koncie opłat czynszowych pod warunkiem dopłacania na bieżąco różnicy do wysokości miesięcznej należności.

Szczegółowe informacje oraz druki można uzyskać w biurze spółdzielni, ul. Watykańska 6, pok. 29.

Print Friendly, PDF & Email
[accordion-themepoints]
<<wstecz
Top
Copyrigth © Spółdzielnia Mieszkaniowa "SM Czuby" w Lublinie