Pomagamy sobie


Zwrócili się o pomoc:

„Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 28 w Lublinie i organizatorzy zwracają się z prośbą o dofinansowanie pieniężne lub rzeczowe do półkolonii z programem profilaktyczno-edukacyjnym zorganizowanych w naszej szkole w dniach 01.08. – 23.08. dla dzieci i młodzieży z rodzin zagrożonych problemami alkoholizmu, niewydolnych wychowawczo i innych spędzających lato w mieście.”

Na prośbę odpowiedzieli pracownicy Spółdzielni przekazując środki pieniężne ze zorganizowanej zbiórki.

Do Zarządu Spółdzielni zwrócił się Dom Dziecka przy ul. Sierocej z prośbą o dofinansowanie pobytu dzieci na kolonii. I w tym przypadku pracownicy Spółdzielni nie zawiedli. Zebrali między sobą pieniądze i przekazali na konto Domu Dziecka.


Otrzymaliśmy też podziękowanie od Dyrekcji Gimnazjum Nr 11.

„Gimnazjum Nr 11 w Lublinie serdecznie dziękuje za przysłanie ekipy malarskiej do pomalowania lokalu szkoły i udostępnienie transportu w celu przewozu elementów dekoracyjnych, niezbędnych do uroczystości nadania imienia szkole. Dziękujemy za udzieloną pomoc, życzliwość, okazanie serca a także zrozumienie naszej trudnej sytuacji finansowej”.

Z wyrazami szacunku
Dyrektor Gimnazjum
mgr Marek Błaszczak


I kolejne podziękowanie za znalezienie sponsorów.

„Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców oraz dzieci przedszkola nr 73 w Lublinie składają podziękowania Zarządowi Spółdziełni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie za nieodpłatne wykonanie prac malarskich wszystkich pomieszczeń Przedszkola Nr 73. Cieszy nas fakt, że problemy finansowe z jakimi boryka się nasze Przedszkole, zostały właściwie ocenione i znalazły pozytywny oddźwięk w decyzji Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” dotyczącej zasponsorowania odnowienia wszystkich pomieszczeń budynku. Inwestycja ta znacznie podwyższyła standard warunków estetycznych i zdrowotnych naszych wychowanków.
Dlatego raz jeszcze dziękujemy Członkom Zarządu za ten piękny gest. Dziękujemy także serdecznie Panu Prezesowi za całokształt pilotażu tej cennej inicjatywy społecznej, godnej naśladowania przez różne środowiska lokalne.”

Dyrektor
mgr Danuta Orłowska


I kolejna prośba o pomoc:

„Gimnazjum Nr 11 w Lublinie zwraca się z prośbą o pomoc inansową związaną z koniecznością zakupu podręczników dla uczniów naszej szkoły zamieszkałych w rejonie SM „Czuby”. Liczymy na przychylność oraz pomoc w rozwiązaniu tego problemu, niech radość dzieci stanowi pomost do dalszej współpracy.”

Z wyrazami szacunku
Dyrektor Gimnazjum
/-/ mgr Marek Błaszczak

W odpowiedzi na apel Gimnazjum udało się zebrać kilkaset złotych od firm na zakup podręczników. Pieniądze przekazano szkole.

Dobiega finału organizowanie Banku Żywności, którego inicjatywę tworzenia podjął Zarząd SM „Czuby”. Odbyło się kolejne spotkanie z Zarządem Federacji Polskich Banków Żywności. Przyznano już wyposażenie dla Banku Żywności w Lublinie, środki transportu, komputery, urządzenia chłodnicze. Brakuje lokalu, ale Zarząd SM „Czuby” czyni starania w kierunku przekazania odpowiednich pomieszczeń.

Poszukujemy następujących przedmiotów, które mogą być przekazane nieodpłatnie dla potrzebujących:
– pralka, żelazko, odkurzacz, telewizor, mikser, lodówka, radio-magnetofon, regał pokojowy, taborety, krzesła, stół, wersalka, dywan, wykładziny.


Zgłoszenia pod numer: 526-22-34 w. 120.

Data opublikowania: 21:16, 19 czerwca 2016

Kategorie: Archiwum

x
Budżet Obywatelski 2025 Baner Budżet Obywatelski 2025