Coroczne zebrania Grup Członkowskich (2007)

Szanowni Państwo!

Odbyliśmy coroczne Zebrania Grup Członkowskich. Byly one okazją do podsumowania pracy w ubiegłym roku wszystkich organów Spółdzielni oraz wypracowania kierunków działalności na rok 2007.

Zebrania zostały zwołane prawidłowo, odbyły się zgodnie z ustalonym harmonogramem i postanowieniami Regulaminu Obrad Grup Członkowskich.

Głównym celem Zebrań było rozpatrzenie okresowych sprawozdań Rady Nadzorczej, Zarządu, Rad Osiedli i Administracji, zagadnień będących w planie Zebrania Przedstawicieli Członków oraz ocena wyników ekonomicznych i działań gospodarczych Spółdzielni za 2006 rok.

Członkowie Spółdzielni mają okazję na Grupach Członkowskich do bezpośredniego zgłoszenia wszelkich uwag i wniosków do organów Spółdzielni.

Do najczęściej formułowanych propozycji i zgłaszanych spraw należały:

– plany i projekty związane z dociepleniami budynków,
– zwiększanie ilości miejsc postojowych i parkingowych dla samochodów,
– kontynuowanie remontów i napraw w ramach posiadanych środków finansowych,
– wymiana stolarek okiennych i drzwi wejściowych,
– wycinanie i sadzenie nowych drzew i krzewów na osiedlach,
– kontynuowanie działań windykacyjnych w celu utrzymania tendencji spadkowych zadłużenia mieszkańców,
– podejmowanie działań w celu pozbycia się ze Spółdzielni rodzin patologicznych, zakłócających spokój i dewastujących osiedla,
– monitorowanie i organizowanie cyklicznych spotkań z organami porządku – Strażą Miejską i Policją,
– organizowanie cyklicznych spotkań z Radnymi Miasta Lublin i Radnymi Dzielnicy Czuby Południe,
– dyscyplinować właścicieli psów, by chodziły na smyczy i w kagańcu i nie zanieczyszczały piaskownic i placów zabaw,
– kierować wnioski do służb porządkowych, dotyczące niewłaściwego parkowania samochodów na chodnikach, trawnikach oraz przestrzeganie obowiązujących znaków drogowych.

Mieszkańcy poszczególnych nieruchomości zgłosili swoje wnioski w sprawie prac remontowych. Wszystkie zgłaszane wnioski zostały ujęte w protokołach Komisji Wnioskowych i będą kierowane pod obrady Rad Osiedlowych, które podejmować będą decyzje o ich realizacji w ramach zgromadzonych środków.

Na Grupach Członkowskich omawiano też sprawy finansowe Spółdzielni.

Rok 2006 zamkną się nadwyżką przychodów nad kosztami w wysokości 2.457.988,07 zł. Znaczna część tej kwoty uzyskana została dzięki lokowaniu nadwyżek finansowych na lokatach terminowych oraz właściwej i oszczędnej gospodarce finansowej.

Prowadzona od lat racjonalna gospodarka środkami finansowymi i bieżąca kontrola wydatków dała w efekcie stabilną sytuację ekonomiczną i niezagrożoną płynność finansową Spółdzielni.

Pełny obraz sytuacji finansowej i majątkowej Spółdzielni przedstawia zamieszczony bilans, którego badanie potwierdza zamieszczona opinia biegłego rewidenta.

Od roku 2006 jednostką rozliczeniową kosztów eksploatacji jest nieruchomość. Jest to wynik nowych uregulowań prawnych. Rozliczanie nieruchomościami doprowadzi do znacznego zróżnicowania kosztów eksploatacji.

Od 2007 roku wprowadzono dla Spółdzielni podatek od dochodów. Spółdzielnia straci dużą cześć pieniędzy, które przeznaczone były na utrzymanie zasobów, przeważnie na prace remontowe.

Działania Zarządu oraz efekty, przedstawione są w sprawozdaniu za rok 2006, które podobnie, jak inne sprawozdania wyłożone były w administracjach osiedli i siedzibie Zarządu.

Zarząd dziękuję wszystkim działaczom społecznym i mieszkańcom za zaangażowanie w sprawy naszej spółdzielni oraz za cenne postulaty i nieraz krytyczne uwagi pozwalające zarządowi podejmować właściwe decyzje.

 

Z poważaniem

ZARZĄD SM CZUBY
Ryszard Burski
Anna Urbanek
Andrzej Borówka

Data opublikowania: 20:24, 16 czerwca 2016

Kategorie: Archiwum

x
Budżet Obywatelski 2025 Baner Budżet Obywatelski 2025