Ciekawe spotkania

 

Spotkania z Radnymi Dzielnicy Czuby

W dniu 24.03.2003 r. z inicjatywy Zarządu Spółdzielni Mieszkaniowej „Czuby” w Lublinie odbyło się spotkanie przedstawicieli organów samorządowych Spółdzielni i Zarządu z radnymi dzielnicy Czuby. Zbiegło sie ono z otrzymanym pismem od Przwodniczącego Rady Miejskiej w Lublinie:

Na sesjach Rady Miejskiej radni zgłaszają zainteresowanie różnymi sprawami związanymi z gospodarowaniem spóldzielczymi zasobami mieszkaniowymi deklarując, równocześnie chęć współdziałania z organami Spółdzielni i udzielania im, w miarę mozliwości, pomocy w rozwiązywaniu nurtujących ich problemów.

W związku z tym zwracam się do Panów Prezesów Spółdzielni o rozważenie możliwości zapraszania radnych naszej Rady wybranych w okręgach, w których funkcjonują Państwa Spółdzielnie na posiedzenia rad nadzorczych i ewentualnie innych organów i struktur spółdzielni.

Z góry serdecznie dziękuję za uwzględnienie mojej prośby.
dr Sławomir Janicki

Podczas spotkania dyskutowno nad najważniejszymi problemami dotyczącymi mieszkańców:
– bezpieczeństwa i porządku publicznego,
– rosnącym bezrobociem i brakiem zajęcia dla starszej młodzieży,
– dewastacji mienia publicznego,
– nawiązania współpracy szkół, organów samorządowych, organizacji społecznych w zakresie wychowania młodzieży,
– braku dbałości o tereny miejskie leżące w dzielnicy Czuby,
– niedokończone inwestycje i niezbędne inwestycje w dzielnicy Czuby.

Efektem spotkań były dwie zgłoszone interpelacje przez Radnego Czesława Kozioła skierowane do Pezydenta Miasta Lublina dotyczące:
– utrzymania terenów miejskich w dzielnicy Czuby,
– rozpoczętej inwestycji obiektów oświatowych przy ulicy Hetmańskiej.

A oto odpowiedź na interpelację Z-cy prezydenta Miasta Lublina dr Wiesława Perdeusa:

Odpowiadając na zgłoszoną przez Pana Radnego w dniu 27 marca 2003 r. interpelację w sprawie rozpoczęcia inwestycji oświatowej przy ulicy Hetmańskiej w Lublinie informuję:

W latach siedemdziesiątych Spółdzielnia Mieszkaniowa Czuby rozpoczęła realizację inwestycji oświatowej dla potrzeb osiedla Błonie. Z uwagi na ograniczone środki finansowe realizacja przedmiotowej inwestycji została przerwana i nieprzekazana Urzędowi Miasta. W międzyczasie nastąpił zwrot części nieruchomości, na których obecnie znajdują się fundamenty ww. szkoły. Za stan bezpieczeństwa opowiadają obecni właściciele.

Aktualnie na terenie nieruchomości będącej własnością Gminy znajduje się około 20% całych fundamentów, które w najbliższym czasie będą rozebrane.

Z poważaniem
zastępca Prezydenta Miasta Lublin
dr Wiesław Perdeus

Odnośnie porządkowania terenów miejskich radni wykazali całkowitą bezradność, tłumacząc się brakiem środków finansowych.

Refleksje po spotkaniu:

– Czy słusznym jest, ażeby mieszkańcy SM „Czuby” sami porządkowali przyległe tereny miejskie ponosząc koszty, gdy płacą podatki, z których wypłaca się zasiłki bezrobotnym?

– Czy słusznym jest ząeby każdej zimy Administracje Osiedli odśnieżały drogi, przejścia i chodniki, które winny być odśnieżane przez służby miejskie utrzymywane z podatków mieszkańców?

Parafiada

25 maja 2003 r. zorganizowano drugą edycję parafiady w Osiedlu „Widok” pod hasłem „Parafiada pomóc może aby nie stać już na dworze”.

Parafiadę zorganizowały ruchy działające przy Parafii p.w. Matki Bożej Różańcowej na Osiedlu „Widok”.

Były konkursy plastyczne, sportowe, loteria fantowa oraz tradycyjne kiełbaski z grilla.

Parafiadę zakończył występ zespołu „Soul Corn”.

Festyn – Jastków 2003

Festyn w jastkowie odbył sie pod hasłem: „Jesteśmy razem – moja rodzina w Europie”, na którym promowano integrację europejską. Na zaproszenie władz Gminy Jastków w festynie udział wzięli: Prezes SM ” Czuby”, przedstawiciel Rady Nadzorczej, Kierowniczka Klubu „Błonie”. Na festynie były potrawy ludowe, rękodzielnictwo, informacja o Unii Europejskiej. Na estradzie prezentowali się uczniowie szkół Gminy Jastków oraz liczne zespoły orkiestrowe i taneczne. Występował też Teatr im. H. Ch. Andersena w Lublinie.

Festyn 10-lecie Klubu „Ruta”

Z okazji 10-lecia Klubu „Ruta” Zarząd i Rada Osiedla oraz Klub Osiedlowy zorganizowały dla mieszkańców Spółdzielni festyn rodzinny.

Były liczne atrakcje takie jak:
– koncert orkiestry ludowej z Dąbrowicy,
– zawody sportowe,
– pokaz szermierki konnej,
– występy zespołów młodzieżowych z innych klubów,
– pokazy modeli latających,
– kulebiaki – lubelskie pierogi z kaszą, serem i kapustą,
– stoiska twórców ludowych i koła kobiet z Klubu „Między Nami” z Osiedla „Skarpa”,
– malowanie twarzy,
– występ zespołu DREWUTNIA

Imprezę zakończył pokaz sztucznych ogni.

W pozostałych Klubach odbyły sie liczne imprezy z okazji Dnia Dziecka.

Festyn rodzinny – WIDOK

7 czerwca 2003 r. Rada i Administracja Osiedla „Widok” jak co roku zorganizowały festyn rodzinny. w programie były gry i zabawy sportowe, przejażdżki konne, konkurencje rowerowe, przeciąganie liny oraz liczne nagrody.

Było też tradycyjne ognisko i pieczenia kiełbasek.

Festyn zakończył pokaz sztucznych ogni.

Data opublikowania: 18:12, 19 czerwca 2016

Kategorie: Archiwum

x
Budżet Obywatelski 2025 Baner Budżet Obywatelski 2025