SPÓŁDZIELNIA DZISIAJ

Dziś Spółdzielnia i jej tereny to „małe miasto” zajmujące powierzchnię 109 ha. Na sześciu osiedlach wybudowano 221 budynków w tym 11 domków jednorodzinnych, 640 garaży, 280 lokali usługowych w tym 5 szkół, 11 tys. mieszkań w których zamieszkuje 30 tys. osób. Powierzchnia eksploatowanych zasobów wynosi 650 tys. m. kw, w tym 21 tys. m. kw lokali handlowych i usługowych. Spółdzielnia jako jedna z największych spółdzielni mieszkaniowych Lublina zrzesza 11 tys. członków mieszkających, 265 członków oczekujących oraz 1278 współczłonków. Spółdzielnia prowadzi w ramach obowiązków statutowych szeroko zakrojone działania społeczno – wychowawcze na rzecz swoich członków. Na terenie dzielnicy, która jest samodzielnym „małym miastem” działają cztery kluby osiedlowe integrujące społeczność spółdzielczą poprzez organizowanie różnego rodzaju imprez. O randze prowadzonej niewielkimi środkami działalności świadczą liczne nagrody krajowe i międzynarodowe jakie otrzymują za swe prace wychowankowie klubów.

Zarząd Spółdzielni i Stowarzyszenie Przyjaciół osiedla „Błonie” utworzył Bank Żywnościowy, który przekazuje bezpłatnie artykuły spożywcze osobom znajdującym się w trudnej sytuacji finansowej.

Obecnie Spółdzielnią kieruje Zarząd w następującym składzie:
– Mgr Ryszard Burski – Prezes Zarządu
– Mgr inż. Anna Urbanek – Z-ca Prez. ds. eksploatacji
– Mgr Adam Ziółek – Z-ca Prez. ds. finans. Gł. Księgowy

W ostatnich latach działalność inwestycyjna Spółdzielni uległa znacznemu zmniejszeniu. Wynika to po części z ograniczonych możliwości nabywania nowych terenów budowlanych, a po części z przyjęcia innej strategii działania Spółdzielni w większej mierze nastawionej na eksploatację posiadanych zasobów. Ogromną wagę Zarząd Spółdzielni, przywiązuje do rozwijania samorządności spółdzielczej, bo tylko wsłuchiwanie się w głos naszych mieszkańców może przynieść efekt w postaci zaspakajania wszystkich potrzeb mieszkańców na bieżąco.

INWESTYCJE DZISIAJ

Początek XXI wieku to rozwój nowych technologii, różnorodność materiałów budowlanych i nowatorskie rozwiązania projektowe. W latach 2001 – 2006 powstały okazałe i odmiennie architektonicznie budynki w osiedlu Poręba przy ul. Agatowej oraz w osiedlu Widok przy ul. Bursztynowej. Obecnie Spółdzielnia przystąpiła do budowy wielorodzinnego budynku przy ul. Dziewanny. W czterokondygnacyjnym budynku zaprojektowano 38 mieszkań o powierzchni od 60 do 90 m. kw oraz parking wielostanowiskowy w podpiwniczeniu.
Planowany jest również budynek 12 kondygnacyjny (mieszkania od 33 do 100 m. kw) przy ul. Wiklinowej. Na etapie przygotowania inwestycji jest budowa zespołu garażowego przy ul. Filaretów w osiedlu Skarpa. Dalsze plany inwestycji mieszkaniowych związane są z pozyskaniem terenów pod budownictwo. Nadmienić należy, że mimo znacznego wzrostu cen podstawowych materiałów budowlanych ceny naszych mieszkań są wyraźnie niższe niż u developerów.

 NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Za swoją działalność na przestrzeni 30 lat, Spółdzielnia otrzymywała różne wyróżnienia i nagrody. Najważniejsze z nich to:

  • Złota Odznaka dla Zasłużonych dla Budownictwa przyznana w 2004 r. za osiągnięcia w dziedzinie oddanej ilości mieszkań, bardzo dobrą jakość, terminowość realizacji i niskie ceny
  • I nagroda – „KRYSZTAŁOWA CEGŁA” za najładniejszy i najlepiej zrealizowany budynek Lubelszczyzny zlokalizowany przy ul. Bursztynowej 21
  • Wyróżnienie za przygotowanie i realizację inwestycji mieszkaniowej w osiedlu „Poręba” przyznane przez PTM na XVII Lubelskich Targach Mieszkaniowych

Członkowie Zarządu Spółdzielni za zasługi w działalności na rzecz spółdzielczości mieszkaniowej postanowieniem Prezydenta RP z dnia 15.03.2004 r. otrzymali:
– Złoty Krzyż Zasługi – Prezes Zarządu Ryszard Burski
– Srebrny Krzyż Zasługi – Z-ca Prezesa ds. eksploatacji Anna Urbanek.

Spółdzielnia Mieszkaniowa „Czuby” w Lublinie otrzymała w 2004 r. zbiorową odznakę „Zasłużeni dla Budownictwa”. Osiedla Spółdzielni zdaniem mieszkańców naszego miasta to jedna z najatrakcyjniejszych dzielnic Lublina. Potwierdził to ranking dzielnic, który został przeprowadzony w 2006 r. przez Kurier Lubelski. W rankingu brano pod uwagę: standard mieszkań, modernizację bloków, liczbę placów zabaw, boisk, klubów osiedlowych, sklepów, szkół, ośrodków zdrowia oraz możliwości dojazdu do innych dzielnic miasta.

Data opublikowania: 20:19, 8 czerwca 2016

Kategorie: Archiwum

x
Budżet Obywatelski 2025 Baner Budżet Obywatelski 2025